Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Epilacja laserowa (trwała depilacja) LINSCAN

Rejestracja: 509 706 460


NAJEFEKTYWNIEJSZY LASER DIODOWY 808 nm DO EPILACJI LASEROWEJ NA ŚWIECIE!

Co zyskujesz decydując się na laserową depilację?

 • wygodę i komfort w każdej sytuacji (gładka skóra przez cały czas).
 • czas dla siebie (długotrwały efekt)
 • aksamitną skórę każdego dnia (bez wrastających włosków, bez stanów zapalnych)

Czym wyróżnia się laser LINSCAN ?

W Centrum Medycznym Revita zabiegi epilacji wykonywane są  laserem  diodowym LINSCAN 808 nm, który posiada innowacyjne skanowanie liniowe, co powoduje pracę na różnych głębokościach skóry wychwytując melaninę (barwnik we włosie). Laser jest przeznaczony zarówno do usuwania włosów ciemnych jak i jasnych mieszków włosowych.

Obecnie jest to najefektywniejszy system laserowy. Jest to jedyny taki laser  z technologią skanowania linearnego.

Dodatkową zaletą lasera LINSCAN jest tryb MCT (MOTION CONTROL TECHNOLOGY) czyli bezbolesne usuwanie owłosienia.

RÓŻNICA POMIĘDZY DEPILACJĄ LASEREM DIODOWYM A IPL:

Laser diodowy, z którego korzystamy w naszym gabinecie, jest najskuteczniejszym rodzajem lasera do usuwania zbędnego owłosienia. Jednak na rynku w innych gabinetach kosmetycznych pracuję się na innych laserach, czyli na przykład na IPL. Różnica w kwestii działania i efektów występująca pomiędzy obydwoma typami lasera jest bardzo duża. Laser IPL nie jest tak skuteczny jak laser diodowy. Aby uzyskać jakiekolwiek zadowalające efekty przy jego pomocy, należy wykonać zazwyczaj przynajmniej kilkanaście zabiegów na jedną okolicę.  Laser diodowy skutecznie usuwa włosy będące w fazie wzrostu. W przypadku tego rodzaju lasera konieczność powtarzania zabiegów bierze się tylko stąd, że aby móc usunąć wszystkie włosy z danej okolicy ciała należy wykonać tyle zabiegów, by trafić na moment, gdzie poszczególne włosy są w fazie wzrostu. W związku z tym po każdym zabiegu włosy będą przerzedzone, aż w końcu zostaną całkowicie usunięte.

Laser IPL to tzw. lampa polichromatyczna, która niejako naświetla pacjenta, emitując fale o różnej długości. W efekcie laser IPL działa nie tylko na sam włos, ale również na otaczające go tkanki, przez co jest mniej skuteczny. Porównując obydwa lasery można powiedzieć, że na jeden zabieg laserem diodowym trzeba wykonać przynajmniej 3 zabiegi laserem IPL, a na dodatek bez gwarancji uzyskania zadowalających efektów. W związku z tym pojedynczy zabieg laserem IPL jest zazwyczaj tańszy, ale jak widać, jest to tylko pozorna oszczędność.

Jak działa laser diodowy LINSCAN 808 nm?

Zasada skanowania liniowego polega na skanowaniu obszaru o powierzchni 7,5 cm równomiernie deponując energię w tkance oraz wychwytując na różnych głębokościach włosa. Proces skanowania jest bardzo krótki i zajmuje około 0,5-1,0 sek. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie lekkie ciepło. W laserze jest wbudowany system chłodzący, który dodatkowo niweluje uczucie dyskomfortu podczas zabiegu. LINSCAN dzięki zastosowaniu specjalnego systemu chłodzenia zmniejsza ryzyko dolegliwości bólowych podczas zabiegu. W momencie skanowania danego obszaru zabiegowego kryształ mocno schładza partię ciała, dzięki czemu pacjent nie odczuwa dyskomfortu.

Dodatkowo laser ma możliwość rozdzielenia pola zabiegowego na mniejsze powierzchnie, co jest wykorzystywane w usunięciu włosów z miejsc trudno dostępnych. LINSCAN posiada bardzo wysoką moc 100J/cm2, gwarantuje to dużą wydajność  zabiegu oraz zwiększa szybkość pracy.

Jak długo trwa zabieg usuwania owłosienia?

Czas zabiegu jest uzależnione od obszaru jaki chcemy poddać terapii laserowej. Podczas zabiegu kosmetolog wykonuję próbę uczuleniową na małym obszarze zabiegowym aby sprawdzić czy dany pacjent nie jest uczulony na światło laserowe.  Średni czas epilacji laserowej pach wynosi ok 5 min. Jeżeli zabieg jest wykonywany na większej powierzchni tj. plecy lub nogi to czas wykonania epilacji wyniesie ok 30 minut.

Trzy fazy wzrostu włosa

Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, każdy włos przechodzi przez trzy fazy wzrostu włosa. Część z nich znajduje się w fazie intensywnego wzrostu (są to włosy widoczne na skórze, bezpośrednio połączone z mieszkiem włosowym) i to właśnie one reagują na światło lasera. Pozostałe włosy są w fazie „uśpienia”, która ma różny cykl trwania. Po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu włosa, dlatego też zabiegi powinny być powtarzane minimum 4-6 razy, aby usunąć większość owłosienia. Pierwszy zabieg poprzedzony jest oceną stanu skóry. Parametry są dobierane do fototypu skóry, oraz do koloru i grubości włosa.

Faza aktywnego wzrostu –- anagen

W tym czasie wytwarzana jest łodyga włosa. Okres pozostawania w fazie anagenu zależy od lokalizacji włosa. W obrębie skóry głowy trwa 2-3 lat, a pod pachą około 3 miesięcy.

Faza inwolucji –- katagen

Stadium katagenu trwa kilka dni, jest to faza przejściowa i kończy się w okresem spoczynku (telogen)

Faza spoczynku (uśpienia) –- telogen

Trwa od kilku miesięcy w obrębie skóry twarzy do kilkunastu miesięcy na udach.

Aby zabieg był efektywny, konieczna jest obecność łodygi włosa w mieszku. Światło lasera jest absorbowane w chromoforze – melaninie włosa, która jest głównym celem. Za pomocą impulsu, który jest wystarczająco długi, aby podgrzać melaninę do punktu, kiedy ciepło rozprasza się po całym mieszku włosa i niszczy komórki macierzyste.  W przypadku, gdy stosowane były inne metody epilacji, tj. takie, które usuwają łodygę z mieszka (wosk, epilacja chemiczna), należy odczekać min. 4 tygodnie po zastosowaniu ostatniej z nich, aby wyrosły kolejne włosy.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą i najszybszą metodą trwałego usuwania zbędnego owłosienia. Zabieg wykonywany jest przez doświadczonego specjalistę i nie wymaga zastosowania żadnego znieczulenia. Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać konsultację kwalifikującą do depilacji. Sprawdź, co powinieneś o niej wiedzieć.

Konsultacje przed depilacja laserową

Przed pierwszym zabiegiem należy wykonać jednorazową konsultację specjalistyczną, która zapewnia bezpieczeństwo później przeprowadzanych depilacji. Podczas takiego spotkania ze specjalistą, następuje ocena rodzaju owłosienia klienta, przeprowadzenie krótkiego wywiadu dotyczącego przede wszystkim występowania ewentualnych przeciwwskazań oraz wykonuje się próbę, czyli tzw. jednorazowy strzał laserem (usunięcie jednego włosa), która pokazuje, czy reakcja skóry jest prawidłowa.

Przygotowując się do konsultacji przed depilacją, należy przede wszystkim zadbać o to, by specjalista miał szansę ocenić rodzaj włosa – trzeba po prostu przyjść nieogolonym, z widocznym, kilkumilimetrowym owłosieniem. Należy zastanowić się, czy w ostatnim czasie nie stosowaliśmy doustnej terapii retinoidami, przypomnieć sobie, jakie zioła pijemy i jakich preparatów kosmetycznych używamy na ten obszar skóry, który ma być docelowo wydepilowany.

Prawidłowe przygotowanie do depilacji laserowej

Jeżeli konsultacja przebiegnie pomyślnie i otrzymamy tzw. zielone światło, to możemy zacząć przygotowywać się do właściwego zabiegu. Co konkretnie powinniśmy zrobić?

 • Na pół roku przed zabiegiem: zakończyć doustną terapię retinoidami
 • Na 4 tygodnie przed zabiegiem: odstawić maści z retinoidami i kwasami owocowymi, zrezygnować z wykonywania tych rodzajów depilacji, które polegają na wyrywaniu włosów (pęseta, depilator, wosk), zrezygnować ze stosowania samoopalaczy
 • Na 2 tygodnie przed zabiegiem: odstawić kremy z retinolem (np. na trądzik), jeśli używamy ich w miejscu, które poddamy zabiegowi, odstawić zioła światłouczulające (np. dziurawiec, nagietek, mieszanki ziół typu Figura 1,2), zrezygnować z opalania się w solarium i na słońcu, wyleczyć aktywne infekcje skóry
 • Na tydzień przed zabiegiem: odstawić preparaty o działaniu złuszczającym, a w razie występowania przesuszonej skóry – dokonać jej dobrego nawilżenia, np. przy pomocy aptecznych emolientów, zakończyć kurację antybiotykami
 • Na dzień przed zabiegiem: zrezygnować ze stosowania jakichkolwiek balsamów, kremów i maści w miejscu, które będzie poddane zabiegowi

O czym trzeba pamiętać przed zabiegiem usuwania nadmiernego owłosienia?

Gdy już mamy ustalony termin wykonania pierwszego zabiegu, to w dniu, który go poprzedza, należy wykonać samodzielną depilację tego obszaru skóry, który będzie poddawany działaniu lasera. Do tego celu używamy zwykłej maszynki jednorazowej. Skórę golimy dokładnie, pozostawiając tylko niewielki owłosiony fragment, który pozwoli specjaliście na ocenę rodzaju włosów.

Przeciwwskazania do laseroterapii:

 • Ciąża
 • Cukrzyca
 • Rozrusznik serca
 • Zaburzenia krzepnięcia
 • Epilepsja
 • Bielactwo, łuszczyca, liszaj płaski
 • Stany zapalne skóry ( bakteryjne, wirusowe i grzybicze )
 • Zmiany alergiczne
 • Choroby nowotworowe
 • Opalenizna ( zbyt duża ilość nagromadzonej melaniny pochłania dużą dawkę energii co może spowodować przebarwienia skóry ).  Nie należy się opalać ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed i 4 tygodnie po zabiegu
 • Skłonność do przebarwień
 • Aktywne zmiany wirusowe lub bakteryjne na skórze
 • Stosowanie niektórych leków: Leków obniżających krzepliwość krwi; antykoagulanty np.aspiryna, sterydów
 • Leków fotouczulających: niektórych antybiotyków np. .tetracykliny, doksycykliny, pochodnych witaminy A, niektórych leków kardiologicznych i innych np.furaginy
 • Stosowanie niektórych ziół: nagietek, dziurawiec
 • Stosowanie kremów z re inolem
 • Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem)
 • Depilacja woskiem i pęsetą (nie usuwać około 2 tygodnie przed       zabiegiem)

Zalecenia dla pacjenta przed zabiegiem depilacji laserowej:

 • Nie należy opalać się ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Nie należy stosować zabiegów złuszczających skórę ( peeling ) przez tydzień przed zabiegiem
 • Nie pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu
 • Zabieg wykonuje się na skórze czystej – ma być umyta, niczym nieposmarowana i ogolona
 • Nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem
 • Nie należy stosować kremów depilujących 1 tydzień przed zabiegiem
 • Nie wolno stosować: leków uczulających na słońce np.: antykoagulantów, sterydów i antybiotyków – zabieg najwcześniej po tygodniu od ukończenia leczenia, a następnie można je zacząć ponownie stosować po 14 dniach po zabiegu; Dziurawca, nagietka; Kosmetyków i leków złuszczających – min. 1 tydzień przed zabiegiem; Kremów zawierających re tinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. Min 1     miesiąc przed zabiegiem; Herbatki wyszczuplającej ( np. figura 2 )

Po zabiegu depilacji laserowej:

 • Rumień i obrzęk mogą wystąpić po zabiegu, jako jego bezpośredni efekt, objawy te ustępują w ciągu kilku godzin lub dni
 • Po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów
 • Należy unikać opalania przynajmniej przez 4 tygodnie
 • W ciągu kilku kolejnych dni uwalnianie są końcówki włosów z martwych cebulek, może to wyglądać jak odrost
 • Między kolejnymi zabiegami laserowej depilacji nie należy używać innych metod depilacji  (woskowanie, depilacja mechaniczna, chemiczna ), włosy można golić.

Zalecenia dla pacjenta po depilacji laserowej:

 • Nie zaleca się korzystania z gorącej kąpieli, sauny 14 dni po zabiegu
 • Nie zaleca się opalania ( słońce, solarium ) przez 4 tygodnie po zabiegu, bezwzględnie chronić skórę przed słońcem
 • Kosmetyki można stosować dopiero po 24 godzinach po zabiegu, należy unikać preparatów na bazie alkoholu, stosować preparaty natłuszczające skórę
 • 2-3 razy dziennie stosować krem alantan lub bepanten
 • Nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu
 • Nie  wolno stosować leków uczulających na słońce
 • Należy stosować kremy ochronne z filrem UV +50
 • Należy zgłosić się na wizytę kontrolną po zabiegu

 


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.