Ładowanie...POŻEGNAJ PRZEBARWIENIA

Październik 19, 2018
FAIRY-16.png

 

Przebarwienia na twarzy mogą stanowić poważny problem estetyczny. Twarz i piękna skóra to wizytówka każdego człowieka. Niestety nie zawsze udaje się zachować nienaganną kondycję skóry, gdyż pojawiają się przebarwienia. Ciemne plamy często bardziej postarzają niż zmarszczki. Odpowiadamy na kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących tego problemu.

Skąd się biorą przebarwienia?

Najczęściej za ich występowanie na skórze są odpowiedzialne zmiany hormonalne. Często pojawiają się w trzecim trymestrze ciąży i zostają nawet po porodzie. Część z nich znika, ale nasilają się w okresach większego promieniowania słonecznego. Kolejnymi przyczynami powstawania przebarwień są doustne środki antykoncepcyjne oraz predyspozycje genetyczne.

Czy da się pozbyć takich plam?

Czasami wystarcza odpowiednia pielęgnacja, czyli krem z filtrem ochronnym SPF50 oraz odpowiednio dobrane preparaty rozjaśniające przebarwienia, aby osiągnąć zamierzony cel. Jeżeli przebarwienia są naskórkowe to plamy zostaną zredukowane. Gdy taka kuracja nie przynosi efektów wówczas możemy zastosować leczenie laserowe. W Centrum Medycznym Revita wykorzystujemy laser frakcyjny Er:Yagowy Fotona, zalecamy wykonanie peelingu laserowego. Światło lasera jest pochłaniane przez barwnik melaninę występującą w nadmiarze w „przebarwieniach”. Gdy zawierające je komórki osiągną wystarczającą wysoką temperaturę, ulegają zniszczeniu, a zmiany przyjmują ciemniejszy niż pierwotnie, lekko szarawy kolor. Do dwóch tygodni po zabiegu złuszczają się nie pozostawiając śladu.

W zależności od rezultatów klinicznych możliwe jest powtórzenie zabiegu 3 – 5 razy. Między zabiegami zachowujemy odstępy minimum 4 tygodnie.

Efekt to rozświetlona, rozjaśniona, i jednolita powierzchnia skóry bez przebarwień i niedoskonałości. Zabieg poprawia ogólną kondycję i wygląd skóry.

Czy wystarczy jeden peeling, żeby pozbyć się plam na zawsze?

Efekty są trwałe, należy jednak pamiętać, że laser nie likwiduje tendencji do powstawania przebarwień, a jedynie działa na już istniejące. Przebarwienia nigdy nie znikają raz na zawsze. Jeżeli pacjent nie zadba o właściwą ochronę przed promieniowaniem UV i odpowiednią pielęgnację rozjaśniającą, wrócą.

Co powinny zawierać kremy lub preparaty, żeby przynosić widoczne efekty w leczeniu przebarwień?

Bardzo skuteczne są kremy lub serum, które zawierają: kwas glikolowy, migdałowy, azelainowy, witaminę C i glukonolaktan. Bardzo często w jednym preparacie jest kilka składników aktywnych, co przyczynia się do większej skuteczności specyfiku. Preparaty te oprócz działania rozjaśniającego, działają również wygładzająco oraz redukują niedoskonałości skóry. Kremy powinny zawierać nie tylko wysoki faktor SPF, ale również ochronę przed visible light i anty-UVA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.