Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Frakcjonowanie SMOOTH – laserowe odmładzanie skóry

Rejestracja: 509 706 460


Frakcjonowanie z trybem ablacji SMOOTH jest to minimalne ablacyjne wygładzanie skóry. Ten zabieg wykonany laserem  Er:Yag Spectro SP, który powoduje lekkie kontrolowane złuszczanie naskórka oraz przebudowę kolagenu. W trybie Fotona SMOOTH, energia lasera transmitowana jest na powierzchnię skóry, nie prowadząc do głębokiej ablacji i ulega dalszemu rozproszeniu w głębszych warstwach tkanek. Stosowanie tego zbiegu wskazane jest w przypadkach, gdy pacjent chce uzyskać znakomite efekty ujędrniania i wygładzania skóry jednocześnie przy minimalnym naruszeniu warstwy naskórka. Zabieg ten poprawia wygląd skóry: ujednolica koloryt, redukuje przebarwienia, wygładza strukturę skóry i zwęża rozszerzone pory. Dzięki niemu w skórze następuje obkurczenie i wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych, przebudowa kolagenu i skrócenie włókien kolagenowych, co daje efekt tzw. zagęszczenia skóry. Zabieg w wyraźny sposób ujędrnia i wygładza skórę.

Ten nowatorski zabieg laserowego frakcjonowania z efektem ablacji SMOOTH wykonujemy  laserem Er:Yag firmy Fotona Spectro SP  o długości fali  świetlnej 2940nm. Lasery erbowe Fotony korzystaja z tej długości fali dla minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, które usuwają mikroelementy uszkodzonej tkanki, czego rezultatem jest głęboki efekt termalny. Klasyczne nieablacyjne zabiegi frakcyjne pozostawiają w skórze tysiące mikroelementów składających się z gorących, martwych pozostałości leczonej tkanki. Nadmiar ciepła z tej tkanki zostaje uwięziony w skórze powodując niepotrzebny ból i dyskomfort. Głowica frakcjonująca Fotony natychmiast usuwa gorące pozostałości tkanki ze skóry, zmniejszając ból i przyśpieszając rekonwalescencje. Po zabiegu przy pomocy frakcjonującej głowicy Fotony mikrokanaliki zamykaja się i leczą o wiele szybciej niż w przypadku klasycznych nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Er:YAG Fotona Spectro SP osiąga maksimum efektów przy minimalnej głębokości penetracji wiązki laserowej. Spectro SP  do szybkiej, zimnej ablacji  w trybie XLP ( przedłużonego impulsu ) zapewnia najgłębsze termalne efekty. Laser  ten może prowadzić ablację naskórka bądź skóry mikron po mikronie, zapewniając niezrównaną precyzję i kontrolę zabiegową, krótkie okresy rekonwalescencji oraz wyższy komfort pacjenta, a zarazem jego satysfakcję. Jednocześnie  Fotona Spectro SP dzięki najwyższej mocy i zaawansowanym systemom bezpieczeństwa jest najszybszym i najbezpieczniejszym laserem na rynku. Laser Er: YAG w połączeniu z innowacyjnymi głowicami frakcjonującymi pozwala na małoinwazyjne i bezpieczne zabiegi: fotoodmładzania skóry czy usuwanie blizn lub rozstępów.

Na czym polega frakcjonowanie z efektem ablacji SMOOTH?

Jest to nowoczesny zabieg wykonywany laserem Erbowo Yagowym, który powoduje lekkie kontrolowane złuszczenie naskórka oraz przebudowę kolagenu.  Klinicznie działanie trybu SMOOTH jest bardziej agresywne niż złuszczanie średniej głębokości, ale nie jest tak agresywne jak zabieg  pełnej, głębokiej, regeneracji skóry warstwy brodawkowatej.

Dla kogo jest ten zabieg?

Stosowanie tego zabiegu wskazane jest w przypadkach, gdy pacjent chce uzyskać znakomite efekty ujędrnienia i wygładzenia skóry jednocześnie przy minimalnym okresie rekonwalescencji.

SMOOTH jest jedynym zabiegiem laserowym, którego wykonanie jest możliwe na obszarze powieki górnej i dolnej.

Wskazania:

 • utrata jędrności, gęstości i elastyczności skóry
 • lekkie zmiany strukturalne naskórka
 • rozszerzone pory
 • łagodny zmiany naczyniowe
 • profilaktyka przeciwstarzeniowa
 • zaburzenia pigmentacji skóry np. posłoneczne zmiany pigmentowe, piegi
 • niewielkie blizny potrądzikowe
 • zwiotczenie owalu twarzy
 • utrata jędrności na delikatnym obszarze powieki górnej i dolnej

Szczególnie również zabieg polecany jest kobietom po porodzie w miejscach, gdzie skóra straciła elastyczność jak okolice brzucha.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Zabieg daje najlepsze rezultaty po wykonaniu serii 3 – 5 zabiegów w odstępach 4 tygodniowych – efekty odpowiadające minimum aż 10 sesjom mikrodermabrazji.

Efekty laserowego frakcjonowania trybem SMOOTH:

Tuż po zabiegu pacjent odczuwa wyraźne napięcie skóry. Jednak na pełne efekty trzeba będzie poczekać ok. 2 tygodnie.

 • Eliminacja nierówności kolorytu skóry
 • Obkurczanie porów
 • Napinanie i ujędrnianie skóry
 • Poprawa tekstury skóry

Efekt to bardziej gładka i napięta oraz rozjaśniona skóra, o zdrowym blasku.


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.