Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Ginekologia estetyczna

Rejestracja: 509 706 460


Laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu IncontiLase™

Czym jest wysiłkowe nietrzymanie moczu?

Najczęstszym objawem problemu jest niemożność utrzymania moczu podczas zwykłych codziennych czynności jak np. kichnięcie czy kaszel. Dotyczy to wielu kobiet po porodzie naturalnym bądź po okresie menopauzy. Wynika zazwyczaj z osłabienia mięśni dna miednicy (mięśni Kegla) oraz rozciągnięcia pochwy, czego efektem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań – częstych w przypadku operacji. Polega na fototermicznym, nieablacyjnym napięciu i obkurczeniu pęcherza moczowego przy użyciu lasera Fotona. Laser oddziałuje na błonę śluzową przedsionka pochwy, ujście pęcherza moczowego oraz obszar wzdłuż przedniej ścianki pochwy. Zazwyczaj wystarcza jeden zabieg. Pacjentka może wrócić do codziennego trybu życia bezpośrednio po nim (nie wolno jej jednak uprawiać seksu przez miesiąc po zabiegu). Zabieg jest skuteczny w 90% w przypadku lekkiego i 75% w przypadku średniego nietrzymania moczu.

Dwuetapowa procedura zabiegu IncontiLase™

Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki ( przedsionek, wejście i kanał pochwy ) zostaje dokładnie wymyta, po czym roztwór dezynfekujący zostaje delikatnie osuszony i usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem jest wprowadzenie do pochwy pacjentki specjalnie opracowanego wziernika laserowego, który służy jako system doprowadzania wiązki laserowej – głowicy Frakcyjnego lasera Er:YAG z okrężnym adapterem. Wziernik laserowy umożliwia dokładne naświetlanie przedniej ściany pochwy. Energia laserowa jest aplikowana wzdłuż przedniej ściany pochwy podczas kilku przejść i odkładana sukcesywnie wzdłuż kanału pochwy, bez nadkładania, poprzez proste progresywne wysuwanie rękojeści lasera z wziernika lasera. Energia laserowa jest aplikowana i powoduje wytworzenie termalnego wpływu na tkanki błony śluzowej i powięź łonowo-szyjkową ściany pochwy, co prowadzi do skurczu kolagenu w śluzówce pochwy.

Druga faza procedury IncontiLase™ jest przeprowadzana w obszarze przedsionka i wejścia do pochwy przy użyciu głowicy emitującej wiązki lasera na wprost. Aby uzyskać właściwy wpływ ciepła na kolagen, w obszarze leczonej błony śluzowej należy dokładnie pokryć cały obszar energią lasera.

Szczegóły zabiegu

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, wykonywany bez znieczulenia. Nie wymaga on ze strony Pacjentki żadnego dodatkowego przygotowania, natomiast cała procedura zajmuje ok 40-60minut.

Leczenie wysiłkowego nieotrzymania moczu polega na przywróceniu napięcia i sprężystości mięśni dna miednicy oraz górnej ściany pochwy. W tym celu stosujemy metodę leczenia laserem erbowo-yagowym Fotona Dualis SP. Laser stymuluje namnażanie włókien kolagenowych oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej, co powoduje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej oraz przywraca jej prawidłową funkcjonalność.

Efekty

Zabieg laserowego leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu jest na ogół przeprowadzany jednorazowo, a jego efekty są zauważalne dla Pacjentki bardzo szybko. Po terapii laserowej zdecydowanie poprawia się kondycja tkanek odpowiedzialnych za prawidłowe podtrzymywanie pęcherza – stają się one jędrniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu dolegliwość ustępuje i Pacjentka może cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia. Dla podtrzymania efektów zabiegu jak najdłużej, rekomendujemy rozpoczęcie regularnych ćwiczeń mięśni Kegla.

Wskazania pozabiegowe

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest okazjonalne wystąpienie przesięku surowiczego – w takim przypadku zalecamy stosowanie podpasek higienicznych. Zalecamy też zdecydowane unikanie stosunków płciowych w przedziale 2- 3 tygodni od zabiegu.

Cena pojedynczego zabiegu: 2500zł


Laserowe obkurczanie ścian pochwy – IntimaLase™

Czym jest zespoł rozluźnienia ścian pochwy?

Zespół rozluźnienia pochwy (VRS) jest dość często spotykanym zjawiskiem opisywanym jako utrata optymalnej struktury pochwy i zazwyczaj związane jest z porodem drogami natury oraz naturalnym procesem starzenia się. Wielokrotne ciąże i porody przyczyniają się do pogorszenia się VRS, podobnie jak wystąpienie menopauzy, która powoduje spadek poziomu hormonów i zanik pochwy. Większość kobiet (a także ich mężowie lub partnerzy) opisują syndrom rozluźnienia mięsni dna miednicy jako „luźną pochwę”, narzekając na utratę elastyczności pochwy, co jest bezpośrednio związane ze zmniejszeniem tarcia podczas stosunku, a tym samym spadkiem lub całkowitą utratą satysfakcji seksualnej.

Zabieg jest bezinwazyjny i nie wymaga znieczulenia, nie niesie też ryzyka wystąpienia powikłań – częstych w przypadku operacji.

Efekty:

  • Przywrócenie prawidłowego funkcjonowania cewki moczowej
  • Wyeliminowanie nietrzymania moczu
  • Odzyskanie komfortu psychicznego oraz fizycznego

Przebieg zabiegu:

Do zabiegu kwalifikuje lekarz. Wymagane jest aktualne badanie cytologiczne. Zabieg wykonywany jest przy pomocy specjalnej głowicy, którą wprowadza się do pochwy. Laser działa bezpośrednio na ścianki pochwy, doprowadzając do gruntownej przebudowy całej jej śluzówki. Zabieg redukuje problem nietrzymania moczu. Jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia.

Czas trwania zabiegu:

Zabieg trwa ok 1 godziny (przygotowanie i przeprowadzenie zabiegu).

Bezpieczeństwo zabiegu:

Zabieg przy użyciu lasera Er-YAG firmy Fotona zastępuje tradycyjne metody chirurgiczne polegające na wszywaniu taśm i siatek. Zabieg laserowy jest bezpieczny, bezkrwawy, bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, ani hospitalizacji, a po 3-5 dniach można wrócić do normalnej aktualności seksualnej.

Wskazania pozabiegowe:

Pacjentka może wrócić do codziennych czynności bezpośrednio po zabiegu. Możliwe jest wystąpienie przesięku surowiczego, zaleca się na tę dolegliwość stosować podpaski higieniczne. Nie wolno utrzymywać stosunków płciowych przez 30 dni od zabiegu.

Przeciwwskazania:

Przed przystąpieniem do zabiegu pacjentka powinna przebadać się ginekologicznie i wykluczyć ewentualne infekcje dróg moczowych i rodnych oraz powinna posiadać aktualną cytologię.

UWAGA: w większości przypadków wystarcza wykonanie jednego zabiegu i problem znika. W zależności od tego, jak dokuczliwy jest problem, czasami jednak trzeba wykonać serię dwóch lub trzech zabiegów.

Cena zabiegu: 2500zł

Rezultaty kliniczne

Ostatnio opublikowane rezultaty kliniczne, przedstawione przez dr Fistonicia oraz dr Riviera, pokazują znaczącą poprawę w przypadku łagodnego i umiarkowanego nietrzymania moczu. Ocena efektywności bazowała na subiektywnych ocenach pacjentek, dokonanych na bazie standaryzowanych ankiet, a także na obiektywnych pomiarach Q-tip oraz PFM. 90% pacjentów z łagodnym oraz 76% z umiarkowanym wysiłkowym nietrzymaniem moczu potrzebowało przeprowadzenia tylko jednego zabiegu. U 95% ogółu pacjentów efekt poprawy był obecny 12 miesięcy po zabiegu, u pozostałych 5% problem był umiarkowany. Test Q-tip wykazał zmniejszenie kąta o 20 stopni, co obiektywnie pokazało poprawę ułożenia cewki moczowej i szyjki pęcherza moczowego.

Na początku nie wierzyłem, że tak prosty zabieg jak Fotona IncontiLase może być tak efektywny w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu. Moja opinia uległa zmianie po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu na pacjentce cierpiącej na umiarkowane nietrzymanie moczu; wszelkie dolegliwości ustąpiły praktycznie od momentu wykonania zabiegu. Dzisiaj, po przeprowadzeniu wielu zabiegów, mogę powiedzieć że otrzymane rezultaty przerosły moje najśmielsze oczekiwania. Po roku od przeprowadzenia pierwszej procedury, moja pierwsza pacjentka jest wolna od problemu wysiłkowego nietrzymania moczu, co przekłada się na znaczącą poprawę jakości życia – można powiedzieć że ta zmiana była możliwa dzięki IncontiLase…

dr n. med. Ivan Fistonić, Klinika Ginekologiczna Fistonić Zagrzeb, Chorwacja

Leczenie nietrzymania moczu odbywa się przy pomocy nowoczesnego lasera. Zabieg polega na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy. Wiązka laserowa wzmacnia ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczną oraz obszar ujścia cewki moczowej. Dochodzi do stymulacji włókien kolagenowych śluzówki, obkurczenia tkanki, co daje zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej i przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie

UWAGA: do zabiegu wymagana jest aktualna cytologia (aktualna tzn. maksymalnie sprzed roku).


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.