Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Laserowe leczenie chrapania

Rejestracja: 509 706 460


Dlaczego chrapiemy?

Przyczyn tego najpopularniejszego zaburzenia snu jest wiele, jednak większość sprowadza się do jednego mechanizmu: na skutek rozluźnienia mięśni podczas snu, wdychane powietrze nie ma wystarczająco dużej ilości miejsca na swobodny przepływ. Dlatego zaczyna wirować, poruszając luźnymi strukturami w jamie ustnej. Wibracyjne ruchy wydają dźwięk, który popularnie nazywamy chrapaniem.

Niestety zjawisko to jest nie tylko drobną niedogodnością, ale często prowadzi do znacznie poważniejszych zaburzeń zdrowia – brak regeneracyjnego, zdrowego snu nie pozwala bowiem naszemu organizmowi na sprawne, w pełni efektywne funkcjonowanie.

Leczenie chrapania i bezdechu środsennego, który niezwykle często towarzyszy chrapaniu, dotychczas było oparte na chirurgicznych, bolesnych i wymagających długiej rekonwalescencji zabiegach.

Jednak nowoczesna laseroterapia pozwala nam na wykonanie zabiegu, NightLase, dzięki któremu, po raz pierwszy możemy zwalczyć problem chrapania niemal całkowicie bezboleśnie, bez konieczności znieczulania pacjenta i z gwarancją błyskawicznego powrotu do codziennego życia.

Wykorzystanie lasera erbowo-yagowego FOTONA w zabiegu NightLase to pierwsza metoda, która daje szansę na bezoperacyjny, bezpieczny i najmniej inwazyjny powrót do zdrowego snu.

Do czynników zwiększających szanse na wystąpienie chrapania jest : palenie papierosów, spożywanie alkoholu, otyłość oraz spożywanie dużych ilości pokarmów przed snem.

Prawie połowa osób dorosłych chrapie sporadycznie nie zdając sobie z tego sprawy. Powszechnie uważa się, że częściej chrapią mężczyźni, ale okazuję się że około 50 roku życia kobiety mogą chrapać równie często.

Obiektywne badania medyczne potwierdzają jednak, iż tylko laserowe leczenie chrapania jest skuteczne. Skuteczność prawidłowo prowadzonego leczenia zabiegowego jest bardzo wysoka i wynosi około 90%.

Wskazania

Wskazaniami do wykonania zabiegu NightLase są zaburzenia snu w postaci chrapania oraz bezdechu śródsennego.

Efekty

Dzięki terapii leczenia chrapania NightLase pacjent może liczyć na likwidację problemu chrapania i bezdechu śródsennego lub radykalną redukcję tych schorzeń.

Dla uzyskania satysfakcjonujących efektów terapii należy wykonać serię trzech zabiegów rozłożoną w czasie na sześć tygodni. W Klinice Miracki rekomendujemy wykonanie zabiegów 1, 15 i 45 dnia terapii.

Innowacyjność leczenia chrapania laserem FOTONA:

NightLase to szybka i bezinwazyjna metoda podnosząca jakość snu pacjenta. Zabieg NightLase, dzięki zastosowaniu promieniowania lasera Er:YAG o delikatnym, powierzchownym działaniu, zmniejsza występowanie bezdechów oraz amplitudę chrapania. Do zabiegu nie jest wymagane żadne znieczulenie. W czasie zabiegów NightLase światło lasera podgrzewa tkankę, powodując kontrakcję kolagenu, a co za tym idzie usztywnienie tkanki. To z kolei ma wpływ na złagodzenie wibracji miękkich części podniebienia wraz z języczkiem oraz zmniejszenie występowania bezdechów.

Pełna procedura zabiegowa składa się z czterech odrębnych zabiegów wykonywanych w czasie kilku tygodni. Na pojedynczy zabieg składa się faza wstępna oraz finalna.

Jako nieinwazyjna metoda nie wymaga specjalnego przygotowania pacjenta.

Badania prowadzone przez naukowców Fotona i niezależnych badaczy wykazały, iż zabieg redukuje chrapanie i i zmniejsza nasilenie bezdechu śródsennego u pacjentów z tym schorzeniem.

Jak długo trwa zabieg laserowego leczenia chrapania?

Procedura może trwać ok 15-20 minut. Procedura jest na tyle szybka, ze może być wykonywana w trakcie lunchu. Po jej zakończeniu pacjent może wrócić do wykonywania wcześniejszych zajęć.

Ile zabiegów jest potrzebnych?

Zaleca przeprowadzenie się czterech sesji w 1, 14, 28 dniu cyklu zabiegowego oraz 30 dni po ostatnim zabiegu.
Zabieg wykonywany jest po zebraniu wywiadu i badaniu laryngologicznym kwalifikującym pacjenta do tego bezbolesnego, nie wymagającego znieczulenia zabiegu.

Jak wygląda zabieg laserowego leczenia chrapania laserem FOTONA?

Zabieg laserowego leczenia chrapania polega na podgrzaniu języczka, łuków podniebiennych, podniebienia miękkiego, a także bocznych części języka.

W trakcie zabiegu aplikuje się około 6000 impulsów zależnie od stopnia wiotkości gardła. W wyniku termicznego oddziaływania dochodzi do obkurczania naświetlonego obszaru oraz stymulacji włókien kolagenowych.

Wskazania pozabiegowe

Ze względu na bardzo niską inwazyjność zabiegu, pacjent właściwie tuż po jego zakończeniu może wrócić do swoich codziennych nawyków. Oczywiście nie powinien w trakcie trwania terapii forsować obszaru, który był poddawany zabiegowi, a zatem nie zaleca się picia zbyt gorących lub zbyt zimnych napojów oraz spożywania bardzo pikantnych potraw. Jak zazwyczaj w przypadku zabiegów laserowych, rekomenduje się również spożywane dużej ilości płynów w ciągu pierwszych kilkunastu dni po zabiegu.

Zabieg jest bezbolesny, nie wymagający znieczulenia i nie wywołujący efektów ubocznych.

Daj sobie i najbliższym szansę na lepszy i spokojniejszy sen, umów się już dzisiaj na zabieg w Centrum Medycznym Revita i śpij spokojnie!


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.