Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Laserowe usuwanie rozstępów

Rejestracja: 509 706 460


Rozstępy są to przebiegające równolegle, wrzecionowate pasma pomarszczonej skóry. Początkowo zaczerwienione, obrzękowe, następnie unikają zanikowi. Pojawiają się bez żadnych objawów, czasem występuje świąd, pieczenie. Powstawanie rozstępów związane jest z upośledzeniem fibroblastów, które tworzą 2 rodzaje białek: kolagen i elastynę. Powstają one zazwyczaj na poziomie skóry właściwej. Kolagen i elastyna występują w postaci włókienkowatej, tworzą uporządkowaną sieć i nadają skórze elastyczność, jędrność, sprężystość. Włókna, które są prawidłowo zbudowane są bardziej elastyczne i wytrzymałe na rozciąganie, natomiast upośledzone tracą tę właściwość. Najczęściej pojawienie się rozstępów jest związane z nagłym przyrostem masy ciała. Rozstępy są czerwonymi lub białymi pasmami, występującymi najczęściej na piersiach, ramionach, udach, pośladkach czy brzuchu. Układają się prostopadle do kierunku rozciągania skóry.

Zabieg usunięcia rozstępów wykonuje się za pomocą lasera Er:Yag Fotona Spectro SP o długości fali świetlnej 2940 nm. Lasery erbowe Fotony wykorzystują te długości fali do minimalnie ablacyjnych szybkich zabiegów, usuwających mikroelementy uszkodzonej tkanki, rezultatem tego jest głęboki efekt termalny. Nieablacyjne zabiegi frakcyjne zostawiają w skórze ogromne ilości mikroelementów, które składają się z gorących i martwych końcówek leczonej tkanki. Pojawiający się nadmiar ciepła tkanki jest uwięziony w skórze i powoduje niepotrzebny ból oraz dyskomfort. Gorące pozostałości tkanki zostają usunięte ze skóry dzięki głowicy frakcjonującej Fotony, dzięki temu zmniejszony zostaje ból i przyspieszona zostaje rekonwalescencja. Czyste mikro-kanaliki mają tę samą strefę oddziaływania cieplnego jak mikro-kanaliki po nieablacyjnym zabiegu frakcyjnym, ale jest o tyle lepszy , że nie powoduje irytacji, obrzęku oraz bólu.

Po zakończeniu zabiegu mikrokanaliki zamyka się i leczy znacznie szybciej niż w przypadku nieablacyjnych technik frakcyjnych. Laser Er:Yaag Fotona Spectro SP pozwala na osiągnięcie maksymalnych efektów przy minimalnej penetracji wiązki laserowej. Dzięki laserowi można przeprowadzić ablację naskórka lub skóry mikron po mikronie, przy niezrównanej precyzji oraz kontroli zabiegowej, wyższym komforcie pacjenta oraz szybszym okresie rekonwalescencji. Oprócz cech wyżej wymienionych można nadmienić również, że jest to najszybszy i najbezpieczniejszy laser na rynku. Wyposażony jest w innowacyjne głowice frakcjonujące, które małoinwazyjnie i bezpiecznie pozwalają na przeprowadzenie zabiegu.

W przypadku rozstępów należy pamiętać w przypadku zmian kilkuletnich możemy jedynie poprawić ich wygląd i napięcie, co w efekcie prowadzi do lepszej kondycji i napięcia skóry, a jednocześnie znacznie poprawia efekt estetyczny.

Wskazania pozabiegowe:

Po zabiegu należy dać skórze czas na komfortową regenerację. Zaczerwienienia i lekkie opuchnięcia można niwelować przez używanie okładów chłodzących i kremów łagodzących. Dla zmaksymalizowania i przyspieszenia efektów zabiegu skóra powinna być po zabiegu intensywnie nawilżana i natłuszczana, do momentu, kiedy sami Państwo poczujecie, że można wrócić do zwyczajowej, codziennej pielęgnacji.

Kluczowym wskazaniem pozabiegowym jest ochrona skóry przed promieniowaniem słonecznym przez kilkanaście dni po zabiegu – w tym czasie nie należy korzystać z solarium czy innego rodzaju kąpieli słonecznych i używać kremów z wysokimi filtrami UV.

Efekty jakie można osiągnąć dzięki zabiegowi:

Już po pierwszym zabiegu można zauważyć efekty poprawy wyglądu skóry. Jeżeli jednak rozstępów jest dużo i są w stopniu zaawansowanym konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. Odstępy między zabiegami powinny wynosić 2-3 miesiace. Szybkość uzyskania efektu jest zależna od wielu czynników m.in od czynników genetycznych, elastyczność czy jędrność skóry.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu:

 • ciąża
 • rozrusznik serca
 • epilepsja
 • cukrzyca
 • niektóre choroby skóry, np trądzik różowaty, łuszczyca
 • opalenizna, także solarium 4 tygodnie przed zabiegiem i po zabiegu
 • stosowanie niektórych leków
 • sterydy
 • niektóre zmiany wirusowe
 • leki fotouczulające
 • kremy z retinolem
 • niektóre zioła : nagietek, dziurawiec

Postępowanie przed zabiegiem laserowego usunięcia rozstępów:

Przed zabiegiem nie należy: opalać się przez 4 tygodnie przed zabiegiem, stosować zabiegów złuszczających skórę tj. peelingi tydzień przed zabiegiem, pić alkoholu w dniu wykonywania zabiegu, ogolić skórę maszynką dzień przed zabiegiem, zmyć wszystkie kosmetyki ze skóry,w przypadku stosowania leków: antykoagulantów, sterydów, fotouczulających, należy je odstawić ( jeśli to jest możliwe ) 7 dni przed zabiegiem, a następnie można je stosować ponownie po 14 dniach po zabiegu.

Po zabiegu należy trzymać się następujących zasad:

Nie zaleca się stosowania mydła, toników na bazie alkoholu, spirytusu, nie należy wykonywać peelingów, nie należy wycierać miejsc na których przeprowadzano zabieg ręcznikiem lub gąbką, nie należy podrażniać skóry w okolicach, w których przeprowadzany był zabieg.

Postępowanie po zabiegu laserowego usunięcia rozstępów:

Po zabiegu nie zaleca się korzystania z sauny czy gorącej kąpieli przez około 14 dni, opalania się przez 4 tygodnie po przeprowadzonym zabiegu. Jeżeli był przeprowadzony zabieg na twarzy to należy stosować kremy z filtrem SPV 30 przez 4 tygodnie po zabiegu. Kosmetyki stosuje się po 24 godzinach po zabiegu, ale należy pamiętać aby unikać preparatów na bazie alkoholu. Po 2 miesiącach należy zgłosić się na wizytę kontrolną.


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.