Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Laserowe usuwanie rumienia naczyniowego

Rejestracja: 509 706 460


Rumień naczyniowy, czyli zaczerwienienie twarzy pojawiające się najczęściej w okolicach policzków, nosa i brody, jest wynikiem nadreaktywności włosowatych naczyń krwionośnych. Może pojawiać się na skutek działania emocji, czynników fizycznych i atmosferycznych (mróz, wiatr, ciepło) czy wzrostu ciśnienia krwi. Rumień jest efektem pobudzenia układu współczulnego działającego bez udziału świadomości, dlatego pojawia się niezależne od naszej woli. Może on ulec utrwaleniu i stać się przyczyną pojawienia się poszerzonych naczynek, tzw. pajączków, a później – trądziku różowatego. Profilaktyka trądziku to kolejny powód, poza chęcią pozbycia się mało estetycznej czerwieni z twarzy, do podjęcia leczenia rumienia. Rumień jest utworzony przez bardzo gęstą sieć naczyń włosowatych, które łatwo się rozszerzają, a bardzo trudno się kurczą. W konsekwencji daje wizualny efekt zaczerwienienia skóry oraz odczuwalne jest uciążliwe i nieprzyjemnie pieczenie oraz ból.

Do terapii rumienia naczyniowego używamy lasera Nd:Yag FOTONA:

Energia świetlna jest pochłaniana przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę i zamieniana na ciepło, podnosząc temperaturę krwi. Pod wpływem tego ciepła z tkanki odparowuje woda. Zostają same suche elementy naczynia, czyli jego ścianki, które zapadają się i są wchłanianie, przez co zanikają.

Efekty:

Na skutek zniszczenia naczynek włosowatych po zabiegu obserwuje się:

  • Wyrównanie kolorytu skóry
  • Redukcja i/lub usunięcie rumienia
  • Redukcja i/lub usunięcie przebarwień i plam
  • Wzrost sprężystości skóry
  • Wygładzenie i odświeżenie cery
  • Zmniejszenie tendencji do tworzenia zaczerwienień

Procesy regeneracyjne zainicjowane po zabiegu wyraźnie poprawiają stan ogólny skóry i jej wygląd, wyrównuje się koloryt, zmniejsza kontrast barwny między obszarem dotychczas objętym rumieniem a resztą skóry. Zmniejsza się też ryzyko wystąpienia trądziku różowatego.

W niektórych przypadkach nie udaje się przypadłości zlikwidować całkowicie (trudny rumień w okolicach nosa), jednak zawsze technologia laserowa znacząco redukuje zaczerwienienia i w sposób zauważalny poprawia wygląd skóry.
Rumień można zlikwidować całkowicie, jednak przypadłość może powrócić, jeśli twarz będzie miała styczność z czynnikami drażniącymi: mechanicznymi, farmakologicznymi czy kosmetycznymi. Nawrót rumienia zależy od trybu życia konkretnego pacjenta i od jego wrodzonych predyspozycji. Generalnie konieczność powtórzenia laseroterapii rumienia może pojawić się dopiero po kilku latach od pierwszego zabiegu.

Z oceną, na ile pojedynczy zabieg leczenia rumienia okazał się skuteczny, należy się wstrzymać przez 2-4 tygodni – tyle czasu trwa regeneracja skóry po zabiegu i proces zanikania poddanych fototermolizie naczynek. Najczęściej po tym okresie podejmuje się decyzję o wykonaniu kolejnego zabiegu, bo rumień rzadko kiedy udaje się zlikwidować przez pojedynczą procedurę. Zazwyczaj do pełnego wyleczenia potrzebna jest seria zabiegów, najczęściej 3-5.

Przebieg zabiegu:

Zabieg ma komfortowy przebieg, ale można odczuwać lekkie pieczenie lub szczypanie w momencie, kiedy urządzenie emituje wiązkę. Doznanie lekkiego szczypania może utrzymywać się przez pierwsze kilkanaście godzin po zabiegu, ale z czasem mija. Można je złagodzić, stosując chłodne okłady bezpośrednio po zabiegu.

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona, z lekkim obrzękiem oraz rozgrzana. Nie ma natomiast żadnych uszkodzeń wymagających gojenia. Skóra może przybrać ciemniejszy odcień. Jest to reakcja prawidłowa i przemijająca; na 2–3 dzień opuchlizna i rumień zanikają, powierzchnia skóry ulega wygładzeniu, a koloryt – ujednoliceniu.


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.