Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Hydrokolonoterapia

Rejestracja: 509 706 460


Hydrokolonoterapia to zabieg usuwania toksyn i złogów pokarmowych z organizmu. Legenda głosi, że Marylin Monroe ładną cerę i zgrabną sylwetkę zawdzięczała m.in. regularnemu czyszczeniu jelita grubego.


Czym jest hydrokolonoterapia?

To zabieg płukania jelita grubego za pomocą wody i specjalnie do tego celu przystosowanego urządzenia. Do jelita grubego wprowadza się przefiltrowany i podgrzany płyn. Jego zadaniem jest pobudzenie perystaltyki jelit, co sprawia, że usunięte zostają nagromadzone złogi pokarmowe w postaci kamieni kałowych.


Przeznaczenie

Nieprawidłowa dieta, fastfoody, alkohol, przetworzona, modyfikowana żywność, szybkie tempo życia – to najczęstsze przyczyny zaburzenia przemiany materii i uporczywych zaparć. Poprzez złe nawyki żywieniowe w jelitach odkładają się złogi pokarmowe, które wydzielają duże ilości toksyn. Toksyny przedostają się do zdrowych tkanek i powodują samozatrucie, które może prowadzić m.in. do nadciśnienia, depresji, alergii, plam wątrobowych. Hydrokolonoterapia usuwa z jelita grubego złogi i drobnoustroje, oczyszcza organizm, pozwala uniknąć zaparć oraz niektórych chorób. Wskazania do oczyszczenia jelita grubego to m.in. zaparcia, wzdęcia, infekcje pasożytnicze, nadkwasota, migreny, zaburzenia wchłaniania.


Zasady

Na kilka dni przed płukaniem jelita grubego należy przejść na dietę lekkostrawną. Zalecane sa kasze, nie wzdymające warzywa (marchew, pietruszka, seler, buraki, pory) wyroby sojowe. 3 dni przed zabiegiem dobrze jest kiedy w diecie nie ma pieczywa i mięsa. 2 dni przed płukaniem jelita grubego należy odstawić surowe warzywa.

Po każdym zabiegu należy uzupełnić palaczki kwasu mlekowego. W tym celu można stosować gotowe preparaty z apteki. Do diety należy włączyć naturalne jogurty, które zawierają potrzebne w procesie trawienia bakterie oraz błonnika.


Zabieg

Zabieg jest przeprowadzany w pozycji leżącej. Przez odbyt wprowadza się rurkę jednorazowego użytku. Przez nią płynie oczyszczona woda o temperaturze ciała pacjenta. Jednorazowo podaje się około dwóch szklanek wody. Dzięki naprzemiennemu procesowi napełniania i opróżniania okrężnicy zawartość jelita jest odprowadzana do kanalizacji. Podczas zabiegu powinien być przeprowadzony masaż brzucha w celu równomiernego rozprowadzenia wody w jelicie grubym. Po płukaniu jelita grubego zalecane jest uzupełnienie flory bakteryjnej. Odpowiednią dla pacjenta dietę powinien opracować lekarz. Zaleca się, aby hydrokolonoterapię wykonywać seriami (3-5-10), średnio raz na tydzień.


Wykonanie

Wykonaniem zabiegu zajmuje się wyłącznie wysoko wykwalifikowana kadra specjalistów.


Zalety

Zadaniem hydrokolonoterpii jest polepszenie wchłaniania substancji odżywczych i minerałów, zapobieganie powstawaniu wzdęć i zaparć, zmniejszenie otyłości brzusznej. Hydrokolonoterapia to zabieg dzięki któremu pacjent poczuje się lżej, bo dzięki płukaniu jelita grubego spada waga.


Słowo eksperta

Dr Michał Tombak to zwolennik płukania jelita grubego. Uważa, że toksyny z jelita grubego rozchodzą się z krwią po całym organizmie i stopniowo rujnują zdrowie. Według Tombaka nieczyszczone jelito grube jest źródłem ogólnego zatrucia organizmu. Bardzo ważne jest, aby zabiegi hydrokolonoterapii wykonywać zawsze pod nadzorem specjalisty. W przeciwnym razie np. zbyt często wykonywanie zabiegu może doprowadzić do rozleniwienie pracy jelita grubego czyli pozbawienia naturalnego odruchu wypróżniania. Nieumiejętnie przeprowadzona hydrokolonoterapia może doprowadzić do całkowitego wypłukania flory bakteryjnej jelita, a nawet do pęknięcia jelita grubego.

Cena 1 zabiegu: 300 zł


revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.