Ładowanie...


Revita Centrum Medyczne Białystok

Vanquish

Rejestracja: 509 706 460

Usuwanie tkanki tłuszczowej

Podczas kiedy wiele systemów bazujących na użyciu energii, zapewnia o swojej nie inwazyjności, wraz z powstaniem nowego urządzenia Vanquish firmy BTL Aesthetics udało się stworzyć naprawdę bezbolesny i efektywny sposób redukowania tkanki tłuszczowej. Spośród szerokiego wachlarza zabiegów i szeregu dostępnych metod medycyny estetycznej Vanquish używa niedawno wynalezionej technologii energii Selective HF. Vanquish to urządzenie, które wykorzystując technologię LAHF (wielkoobszarowe pole prądu wysokiej częstotliwości) umożliwia redukcję nawet głęboko położonej tkanki tłuszczowej sprawiając, że modelowanie sylwetki staje się wyjątkowo łatwe, efektywne i bezpieczne dla pacjenta.


Zastosowanie urządzenia Vanquish

Aktualnie Vanquish jest stosowany na obszarach miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej takich jak brzuch czy boki, ale wraz z zaprojektowaniem i ukazaniem się na rynku nowych aplikatorów możliwości stosowania urządzenia na różne partie ciała znacznie się poszerzą. Wszystkie wynalazki ewoluują wraz z czasem i w przypadku Vanquish – dopiero zaczynamy dostrzegać jego możliwości.

Jak to działa?

Vanquish jest niesamowitym skokiem technologicznym i jest niepodobny do żadnego urządzenia RF, które można spotkać na rynku. Aplikator-generator urządzenia Vanquish obwodowo dostarcza energię, tylko do tkanek o specyficznej oporności, dzięki temu działanie energii HF jest skupione w tkance tłuszczowej, przy jednoczesnym uniemożliwianiu powstawania wysokiej temperatury w innych tkankach. Wielobiegunowe, skupione pole, kształtuje pole energii elektromagnetycznej aby zoptymalizować penetrację i zmaksymalizować powierzchnię zabiegu, co oznacza, że system automatycznie dopasowuje obwodowe dostarczanie energii tak, aby trafiła ona dokładnie w miejsce przeznaczenia bez ryzyka poparzenia skóry lub przegrzania mięśni czy organów wewnętrznych. Podskórna tkanka tłuszczowa posiada odmienne właściwości absorpcyjne, co ma związek z obniżoną zawartością wody i relatywnie mniejszym ukrwieniem. Wykorzystując tą właściwość urządzenie umożliwia selektywnie i wybiórczo „wytapiać” tłuszcz z ciała. Podczas gdy skóra jest bezpiecznie chłodzona przez powietrze, skoncentrowane LAHF precyzyjnie oddziałuje na głęboko położoną tkankę tłuszczową. W wyniku oscylacji (drgania) cząsteczek polarnych, temperatura w wybranej tkance osiąga właściwy poziom terapeutyczny (46°C) przyspieszając metabolizm komórek i tym samym zwiększając ich lipolizę.


Vanquish a inne urządzenia

Vanquish, zarówno jak Exilis – wcześniejsze, jednobiegunowe urządzenie RF firmy BTL Aesthetics mogłyby zostać złotymi standardami w przemyśle medycyny estetycznej. Vanquish jednak przedstawia całkiem nowe podejście do problemu eliminacji tłuszczu. Zamiast użycia typowego, punktowego źródła RF, Vanquish używa płytowego aplikatora, który emituje energię RF nad dużym obszarem ciała. Zamiast przesuwania aplikatora nad skórą, Vanquish zlokalizowany jest nad brzuchem przez określony czas. Podczas gdy inne urządzenia do kształtowania sylwetki wymagają pracy operatora aby aplikować energię w sposób ciągły, Vanquish pozwala na opracowanie całego obszaru jednocześnie, przez co znacznie skraca czas zabiegu.


Bezpieczeństwo zabiegu

Vanquish jest całkowicie bezbolesną, bezpieczną metodą redukowania tłuszczu podskórnego. Początkowy wzrost temperatury w tkance tłuszczowej jest monitorowany, ale w zasadzie działa to w sposób w pełni zautomatyzowany. Szereg przeprowadzonych badań i testów potwierdza, że stopniowo ogrzewana tkanka tłuszczowa osiąga temperaturę do ok. 45-46°C , podczas gdy temperatura skóry pozostaje na poziomie 40-41°C, co zabezpiecza jej delikatna strukturę przed przegrzaniem. Rewolucyjny sposób dostarczania energii i charakterystyczna budowa aparatu sprawia, że to „bezdotykowe” podejście jest niemal rewolucyjne. Vanquish to ogromny skok w przód jeżeli chodzi o design, komfort pacjenta, operatywność i kwestie bezpieczeństwa.


Zdumiewające wyniki badań

Test ultradźwiękowy przeprowadzony po zabiegu wykazał niemal 60% redukcję tkanki tłuszczowej (z 7.6 mm do 2.9mm), co świadczy o znaczącym wpływie na komórki tłuszczowe i niezwykłej efektywności zabiegu. Badania histologiczne wykazały, że struktury naskórka, skóry i podobne jak np. mieszki włosowe nie zostały w znaczący sposób zmienione podczas zabiegu.

Przebieg zabiegu

Podczas 30 minutowego zabiegu, pacjent leży pod ergonomicznie zaprojektowanym panelem (aplikatorem), który ustawiony jest nad docelowym obszarem ciała w odległości co najmniej 1 – 2 cm od skóry. W ten sposób energia bazująca na systemie RF jest dostarczana do komórek tłuszczowych indukując w nich proces apoptozy czyli zaplanowanej naturalnej śmierci komórki, która jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. W celu osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się wykonanie serii zabiegów obejmujących 4 sesje po 30 min w odstępach jednego tygodnia.

Efekty po 1 serii 4 zabiegów Vanquish

Przeciwwskazania do zabiegu Vanquish:

 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroba nowotworowa ( bezwzględnie dla osób po chemioterapii i chorobie nowotworowej)
 • stany zapalne skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze)
 • wszczepiony stymulator serca
 • implanty/ obszary po ich usunięciu, zniszczone implanty, metalowe elementy wszczepienne
 • obrzęki
 • termo-hipestezja ( zaburzenia odczuwania różnicy temperatur)
 • termo-hiperestezja ( nadmierne odczuwanie gorąca lub zimna)
 • zaawansowane zwężenie tętnic, zaawansowana miażdżyca tętnic, choroba zarostowa tętnic
 • choroby nerek i wątroby
 • zaburzenia sercowo-naczyniowe (choroby zastawek serca, niewydolność serca, zawał mięśnia sercowego)
 • zakrzepowe zapalenie żył i zakrzepica, żylaki, zakrzepowo-zarostowe zapalenie naczyń
 • zespół Sudecka
 • choroba Gravesa-Basedowa
 • nadmierna potliwość
 • epilepsja
 • domaciczne wkładki antykoncepcyjne zawierające metal
 • menstruacja

revita-logo-white

Centrum Medyczne Revita to wyjątkowe miejsce stworzone dla osób ceniących profesjonalizm oraz troskliwą opiekę w miłej atmosferze. Nasz zespół stanowią doświadczeni specjaliści zapewniając najwyższy poziom przeprowadzanych zabiegów oraz konsultacji.

Polityka Prywatności

Revita - centrum medyczne, al. 1000-lecia P.P. 10/21

email: biuro@revitacm.pl / telefon: 85 831 15 90

Przygotowane przez Empem Group.